Spotkanie z księdzem biskupem Teofilem Wilskim

Wizyta księdza biskupa w Zespole Szkół w Trębaczowie

12 maja 2016 roku był dniem szczególnym w Zespole Szkół w Trębaczowie. Z wizytą przybył ksiądz Teofil Wilski. Został serdecznie powitany przez dyrektora szkoły-pana Artura Tokarza, panią wójt-Danutę Froń, panią sekretarz gminy Weronikę Urbańską, przewodniczącego Rady Rodziców pana Mariusza Szymczaka oraz uczniów i nauczycieli i pracowników obsługi.

Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy drugiej i trzeciej przedstawiły krótką część artystyczną. Następnie głos zabrał Czcigodny Gość. Wspomniał o swoich przeżyciach z lat szkolnych, zachwyciły go widoki i piękno krajobrazu majowego, który zaobserwował jadąc do naszej szkoły. Po krótkiej modlitwie udzielił błogosławieństwa całej społeczności szkolnej. Dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki.

Rada Rodziców zaprosiła przybyłych gości na słodki poczęstunek. W czasie spotkania rozmawiano o szkole, mieszkańcach Trębaczowa i wzajemnej współpracy z parafią. Ksiądz biskup wykazał szczere zainteresowanie funkcjonowaniem naszej placówki. Podziękował za miłe chwile spędzone w progach naszej szkoły. Życzył wszystkim sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy. Wizyta księdza biskupa zapisze się na długo w naszej pamięci.