Spotkanie z Panem myśliwym

W przedszkolu Samorządowym w Trębaczowie w miesiącu styczniu odbyło się spotkanie z myśliwym Panem Stanisławem Zapolnym, tatą Zuzi i Antosia. Opowiedział on dzieciom o zajęciach myśliwego, o dokarmianiu zwierząt w okresie zimowym oraz zaprezentował akcesoria myśliwskie wykorzystywane przez myśliwego tj: strój myśliwski, kapelusz, torba, lornetka oraz  róg mysliwski. Dzieci miały okazję posłuchać różnych sygnałów myśliwskich granych na rogu. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane, mogły nawet spróbować gry na rogu. Najbardziej aktywne dziecko - Dawid Krzyważnia otrzymał od myśliwego medal. Medal otrzymał również Hubert Kaczmarek, któremu udało sie wydobyć z rogu dźwięk. Na koniec spotkania wszystkie dzieci zostały poczęstowane przez Pana myśliwego słodyczami. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które pozwoliło dzieciom przybliżyć środowisko przyrodnicze jakim jest las i jego mieszkańcy oraz zachęciło dzieci do pomagania zwierzętom w czasie zimy.