Koncertowy Zawrót Głowy

19 maja gościł w naszej szkole multiinstrumentalista Krzysztof Orzechowski .

Na początku uczniowie poznali kilka grup instrumentów ( strunowe smyczkowe, strunowe szarpane, dęte blaszane, dęte drewniane i instrumenty perkusyjne ).

Krótki opis budowy prezentowanych instrumentów wprowadził słuchaczy do tematu spotkania i rozpoczęła się muzyczna podróż z piosenką pt. " Rusz globusem".

Wirtuoz zaprezentował utwory różnych narodów i zaprosił do wspólnej zabawy w rytm muzyki. W czasie koncertu zorganizował konkurs ze znajomości utworów muzyki filmowej. Uczniowie zaskakiwali znajomością melodii i zdobywali nagrody - pamiątkowe gadżety. Nauczyciele też mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę.

Był to wspaniale spędzony czas, który dostarczył dużej porcji pozytywnych wrażeń, wszak muzyka łagodzi obyczaje .