Konkurs plastyczny "Bombka świąteczna"

VI Mikołajkowego Konkursu Plastycznego
pt. „ Bombka świąteczna”

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie
Cel konkursu: VI edycja Mikołajkowego Konkursu Plastycznego pt. „Bombka świąteczna” ma na celu:
1. zachowanie tradycji dekorowania bombek bożonarodzeniowych,
2. prezentacja bombki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskie i narodowej,
3. rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci, młodzieży oraz dorosłych,
4. popularyzacja twórczości utalentowanych mieszkańców gminy.
Uczestnicy:
Dzieci i młodzież oraz dorośli z terenu gminy Perzów. W przypadku dzieci dopuszczalna jest pomoc osoby dorosłej.
Warunki konkursu:
1. autor może wykonać tylko jedną pracę przestrzenną – bombkę bożonarodzeniową,
2. technika wykonania bombki dowolna,
3. każda bombka może mieć tylko jednego autora – w konkursie nie bierze udziału praca zbiorowa,
4. każda bombka powinna posiadać zawieszkę,
5. do bombki powinna być przyczepiona kartka z imieniem , nazwiskiem, wiekiem i numerem telefonu autora,
6. zgłoszenie bombki na konkurs uważane będzie za uznanie warunków regulaminu oraz wyrażenie zgody na publikowanie danych osobowych,
7. nadesłane na konkurs bombki przechodzą na własność organizatora.
Ocena prac:
Komisja powołana przez organizatora dokona oceny przekazanych bombek oraz nagrodzi najciekawsze i najpiękniejsze z nich.
Bombki będą oceniane według następujących kryteriów:
1. ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu,
2. opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie materiałów,
3. motywy regionalne,
4. wkład pracy,
5. estetyka pracy oraz trwałość konstrukcji,
6. walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki).
Termin składania prac:
Bombki wykonane zgodnie z niniejszym Regulaminem należy przekazać na adres Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie, 63-642 Perzów 77a, Pani Justynie Skoczylas do dnia 09 grudnia 2015 roku.
Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o terminie i miejscu wręczenia nagród. Informacje o wynikach konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie www.gok.perzow.pl .