"Nie pal śmieci" - konkurs plastyczny

"Nie pal śmieci" - Konkurs Plastyczny organizowany pod patronatem Danuty Froń - Wójt Gminy Perzów oraz Renaty Włodarczyk - Przewodniczącej Rady Gminy Perzów ma na celu kształtowanie postawy otwartości i promowanie wiedzy na tematy ekologiczne.  Zadaniem konkursowym jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej w formie plakatu zachęcającego do dbania o środowisko przyrodnicze poprzez niepalenie śmieci w piecach ogrzewających nasze domy oraz selektywną zbiórkę odpadów.
Integralnym elementem pracy musi być hasło zachęcające do postawy proekologicznej w zakresie niepalenia śmieci.
Prace wykonane dowolną techniką plastyczną można składać w sekretariatach szkół do dnia 30 listopada 2015 roku.
Zachęcamy do udziału w konkursie.
Na najlepszych czekają również atrakcyjne nagrody rzeczowe
Organizator: Gmina Perzów

Cel konkursu:
Konkurs ma na celu kształtowanie postawy otwartości i promowanie wiedzy na tematy ekologiczne.  Zadaniem konkursowym jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej w formie plakatu zachęcającego do dbania o środowisko przyrodnicze poprzez niepalenie śmieci w piecach ogrzewających nasze domy oraz selektywną zbiórkę odpadów.

Uczestnicy:
Dzieci i młodzież z terenu gminy Perzów.
Uczestnicy konkursu podzieleni zostaną na następujące kategorie wiekowe:
  • grupa I – przedszkola
  • grupa II – klasy I-III
  • grupa III – klasy IV-VI
  • grupa IV - gimnazjum

Warunki konkursu:
1.  autor może wykonać tylko jedną pracę w formie plakatu,
2.  format pracy A3,  A2, A1,
3.  technika wykonania - wszystkie techniki płaskie związane z plakatem tj. kolaż płaski, malarstwo, rysunek,
4.  każda praca może mieć tylko jednego autora – w konkursie nie bierze udziału praca zbiorowa,
5.  praca powinna być opisana na odwrocie: imię i nazwisko autora pracy oraz klasa.

Kryteria oceny:

1.    Uwzględnienie tematu ekologicznego.
2.    Ogólne wrażenie estetyczne.
3.    Oryginalność i pomysłowość pracy.
4.    Samodzielność pracy dziecka.
5.    Pomysł i przesłanie spełniające wymogi konkursu.

Ocena prac:
Komisja powołana przez organizatora dokona oceny przekazanych prac oraz nagrodzi najciekawsze z nich. Wszystkie prace biorą udział w wystawie pokonkursowej, zorganizowanej w Gminnym Ośrodku Kultury w Perzowie. Nadesłane na konkurs prace nie mogą być zrolowane oraz nie będą zwracane ich autorom, pozostaną własnością organizatora, który zastrzega sobie możliwość ich publikowania.

Termin składania prac:
Prace wykonane zgodnie z niniejszym Regulaminem należy przekazać do sekretariatów szkół z terenu gminy Perzów do dnia 30 listopada 2015 roku.
Uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego, prezentacja prac i wręczenie nagród oraz dyplomów odbędzie się w grudniu 2015 roku.