Bądźmy zdrowi, wiemy więc działamy

REALIZACJA   WYBRANYCH   ZAGADNIEŃ   Z  PROGRAMU   BĄDZMY  ZDROWI  WIEMY   WIĘC   DZIAŁAMY

Realizujący – Beata Baura

Oddział cztero-pięcio-szesciolatków

Rok szkolny 2015/2016

1. Zbilansowana dieta: jadłospis dla sześciolatka -  referat dla rodziców (spotkanie z rodzicami we wrześniu)
  1. Zabawy i ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę ciała – podczas zajęć ruchowych w ciągu całego roku szkolnego (aktywność fizyczna).
  1. Najczęstsze błędy żywieniowe: zasady racjonalnego żywienia (barwy, kształt i smak owoców (październik) moja recepta na zdrowie (maj). Dla rodziców: omówienie najczęstszych błędów żywieniowych – spotkanie w styczniu.
  1. Zatrucia pokarmowe – wielkie grzybobranie, grzyby jadalne i trujące (październik),
  1. Zapobieganie chorobom zakaźnym – w miesiącu wrześniu i październiku: przypominanie dzieciom o noszeniu i używaniu chusteczki, zasłanianiu ust podczas kaszlu, zimowe ubrania (listopad), cztery pory roku (styczeń),
  1. Nadwaga i otyłość-  spacery i wycieczki według projektu działań edukacyjnych na kolejne miesiące, nasze pomysły na zabawy ze skakanką (październik), wiosenna łąka (kwiecień), czytanie literatury nawiązującej do nadwagi i otyłości.
  1. Wczesna interwencja logopedyczna– rymowanki, zgadywanki , nawiązanie kontaktu z poradnią w celuustalenia terminu badania logopedycznego dzieci, zwracanie uwagi na prawidłową wymowę wychowanków podczas pobytu w szkole, pomoc dzieciom mającym trudności.

- Wykorzystanie kolorowanek do rozmów na tematy związane z dbałością o zdrowie w ciągu całego roku szkolnego