POWITANIE WIOSNY

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W ZESPOLE SZKÓL W TRĘBACZOWIE

21 marca bieżącego roku w naszej szkole obchodzono uroczyście nadejście wiosny. Na porannym apelu Dyrektor przywitał wszystkich zebranych i przedstawił harmonogram tego wyjątkowego dnia. Pierwszą atrakcją były wybory Miss i Mistera  w kategorii „Najciekawsze przebranie”. Nagrody zdobyli: Kacper Mielcarek, Natalia Kruszelnicka oraz Justyna Wyrwas i Amelia Poręba. Nagrodę publiczności przyznano Krystianowi  Peruga i Mateuszowi  Latusek.

Następnie Pani Justyna Diug ogłosiła wyniki konkursu „Ilustracja do ulubionej książki” i wręczyła nagrody:  I miejsce Justyna Wyrwas z klasy VI, II miejsce  Jakub Supianek klasa III, miejsce III Julia Grzegorek klasa VI i miejsce IV Hanna Sztuka klasa V.

Kolejnym punktem programu był wspólny spacer z kolorowymi, pięknie przygotowanymi marzannami. W wiosennym korowodzie uczestniczyli uczniowie, przedszkolaki oraz nauczyciele. Słomiane marzanny  na znak kończącej się zimy zostały spalone na boisku szkolnym.

W ostatniej części dnia w przedstawieniu teatralnym nawiązującym do tematu zdrowego odżywiania wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego. Bajka o królewnie Marcelince bardzo wszystkim się podobała i stanowiła pouczająca wskazówkę. Na zakończenie uczniowie klasy V zaprezentowali scenkę reklamującą zdrowy styl życia  pt „Horteks”.

Wiele atrakcji i konkursów sprawiło, że ten dzień dostarczył wszystkim dużo radości.